Projekt "Skaryszewskie Anioły"

Gra terenowa "Skaryszewskie Anioły" to nieszablonowy sposób przekazywania wiedzy. W grze możemy stać się uczestnikami fascynującej przygody i odkrywcami tajemnic dotyczących naszej małej ojczyzny. Naszym celem jest odkrycie na nowo regionu poprzez wyjątkowe elementy i historie związane z lokalnym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym.
Mamy nadzieję, że nasza gra przyczyni się do aktywizacji lokalnej społeczności (mieszkańców - dzieci, młodzieży oraz osób zajmujących się historią i turystyką).

Na czym to polega?

Stworzyliśmy szlak składający się z 7-miu miejsc oznaczonych poprzez rzeźby „Skaryszewskich Aniołów” - swoistych stróżów danego miejsca - (drewnianych figur ok. 1,5m, prostych w formie, a zarazem unikatowych i nawiązujących do ludowej tradycji naszego regionu.

Siedem wybranych przez nas miejsc  przeprowadza uczestników poprzez bogatą historię i zapoznaje z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym naszego miasta.
Każde miejsce posiada specjalnie przygotowaną tablicę informacyjną z której uczestnicy odczytują informacje (z historii i teraźniejszości) o wybranym miejscu i jego unikatowych walorach.

Dzięki ciekawie poprowadzonej narracji, zawartej w stworzonym w ramach projektu  folderze gry ( ulotce informacyjnej gry), uczestnik gry angażuje swoje emocje, a przede wszystkim zapamiętuje informacje danego miejsca dotyczące. Każda figura wyposażona została w możliwość ostemplowania w miejscu oznaczonym w folderze gry terenowej. Przy pomocy ołówka bądź kredki można przekalkować znak graficzny i odczytać ukryte w nim  litery. Wpisanie liter w odpowiednie miejsca w folderze pozwoli odczytać hasło będące odpowiedzią na zagadkę związaną z historią miasta. 
Dodatkowo odbijanie pieczęci pozwala uczestnikom dokumentować przebytą drogę, a jednocześnie sprawia, że foldery informacyjne gry są swoistą pamiątką.

Dlaczego anioły?

Anioł to tradycja, nadzieja, bezpieczeństwo, a przede wszystkim tajemnica - wszystko to co potrzebne jest w naszej grze.

Nasza gra jak pisaliśmy wcześniej skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców. Wszystko dzięki współpracy z Urzędem MiG Skaryszew, Biblioteką Publiczną, placówkami oświatowymi oraz Parafią p.w. św. Jakuba Apostoła. 

stopka-fiostopka-fio

Jak to powstawało - czyli jak rodzi się Anioł 😉

« 1 z 4 »

Nasza galeria